Na hlavný obsah

Polícia sa zaberá prípadom, keď mamička nechala šoférovať batoľa

Videom sa pochválila na sociálnej sieti.

Polícia sa zaberá prípadom, keď mamička nechala šoférovať batoľa
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia - Trenčiansky kraj

Košická krajská polícia rieši prípad, keď mamička z východného Slovenska nechala šoférovať svoje batoľa. Videom sa pochválila na sociálnej sieti, kde si ho polícia všimla.

Žena sa podľa nej nevenovala plne vedeniu vozidla, vodičkou nie je jedna osoba, ktorá ovláda smer a rýchlosť, a dieťa nebolo umiestnené v autosedačke. „Za uvedené porušenia hrozí vodičke uloženie pokuty do 100 eur alebo v blokovom konaní do 50 eur,“ uvádza polícia na sociálnej sieti. Podľa nej vodička pravdepodobne nebola ani pripútaná bezpečnostným pásom.

Jej konanie označila za flagrantnú ukážku nezodpovedného správania sa. V ktorého dôsledku môže dôjsť k závažným následkom na živote a zdraví najmä dieťaťa na kolenách vodičky. Tomu pri náraze môže spôsobiť nezvratnú ujmu na zdraví.

„Apelujeme týmto na všetkých rodičov, ako aj vodičov, aby si uvedomili, ako dokáže aj nízka rýchlosť vozidla vplývať na nepripútaného človeka,“ dodala polícia. V prípade nutnosti prudkého brzdenia alebo iného náhleho zastavenia vozidla ho môže natlačiť na volant, kde sa nachádza dieťa. Pri vyšších rýchlostiach ho môže až vymrštiť z vozidla a v konečnom dôsledku až usmrtiť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko