Na hlavný obsah

Protestujúci na Starých Horách blokovali hlavný cestný ťah pri vypnutom osvetlení

Reagovali na extrémne ceny energií a podfinancovanie samospráv.

Protestujúci na Starých Horách blokovali hlavný cestný ťah pri vypnutom osvetlení
Cesta I. triedy v úseku Staré Hory - Donovaly. Foto: TASR

Protestné zhromaždenie občanov na Starých Horách v Banskobystrickom okrese, ktoré sa konalo v piatok (13. 1.) podvečer, malo pokojný priebeh. Zvolal ho starosta Marián Gajdoš ako reakciu na extrémne zvýšenie cien energií a dlhodobé podfinancovanie samospráv, ktoré štát nerieši.

Gajdoš skonštatoval, protest, na ktorom sa podľa jeho odhadu zúčastnilo okolo stovky starých i mladých ľudí, prišli podporiť aj starostovia niektorých okolitých obcí a tiež z Podpoľania.

Protestujúci v čase od 17.00 do 18.00 h blokovali pri vypnutom verejnom osvetlení hlavný ťah na Donovaly, ktorý prechádza ich dedinou. Prechádzali z jednej strany cesty na druhú v 15-minútových časových intervaloch. Na protest dohliadala polícia a obecní hasiči.

Podľa Gajdoša problémy s cenami energií sa dotýkajú nielen miest a obcí, ale každého občana. Staré Hory majú po novom za elektrickú energiu platiť okolo 100 000 eur ročne, vlani ich vyšla približne na 27 000 eur. Nemajú to z čoho zaplatiť. Základné funkcie obce sú ohrozené, vypínajú už osvetlenie, obmedzili úradné hodiny na úrade, nemajú kde šetriť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny