Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

SHMÚ varuje pred rannou poľadovicou i závejmi

Miestami hrozia povodne.

SHMÚ varuje pred rannou poľadovicou i závejmi
Na ilustračnej snímke sa deti šmýkajú na zamrznutom chodníku. Foto: TASR/AP

Na väčšine Slovenska sa môže v sobotu (21. 1.) ráno tvoriť poľadovica. Meteorológovia tiež vo väčšine krajov varujú pred tvorbou snehových závejov a jazykov.

Na juhu a východe hrozia miestami aj povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

S poľadovicou treba počítať do 10.00 h vo všetkých krajoch, s výnimkou Žilinského kraja. Meteorológovia upozorňujú, že tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Mapa Slovenska s vyznačeným prvým stupňom meteorologickej výstrahy pred poľadovicou, snežením a snehovými jazykmi.
Mapa Slovenska s vyznačeným prvým stupňom meteorologickej výstrahy pred poľadovicou, snežením a snehovými jazykmi. Foto: Slovenský hydrometeorologický ústav

Výstraha prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi platí do 10.00 h v celom Žilinskom kraji, tiež vo väčšine okresov Košického a Prešovského kraja. Rovnako v okresoch Ilava, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Brezno a Banská Bystrica.

Meteorológovia vydali aj hydrologické výstrahy pred povodňami. Druhý stupeň výstrahy platí v okresoch Michalovce a Trebišov bez Roňavy. Prvý stupeň SHMÚ vyhlásilo pre okresy Veľký Krtíš, Lučenec, Sobrance a Trebišov Roňava.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko