Na hlavný obsah

Sneženie a silný vietor spôsobili v Slovinsku dopravný chaos aj výpadky prúdu

Do utorka by malo sneženie zoslabnúť.

Sneženie a silný vietor spôsobili v Slovinsku dopravný chaos aj výpadky prúdu
Zasnežená dopravná značka v slovinskom meste Kočevje. Foto: TASR/AP

Snehová víchrica so silným vetrom spôsobila v pondelok (23. 1.) v Slovinsku dopravný chaos na dôležitej diaľnici a ďalších cestách. V dôsledku nepriaznivého počasia sa niektoré časti krajiny dočasne ocitli bez dodávok elektrickej energie. Informovala o tom agentúra AP.

Miestne úrady uviedli, že sneženie spôsobilo v noci na pondelok viac ako desať dopravných nehôd. Popadané stromy zablokovali cesty a strhli elektrické vedenie na viacerých miestach v krajine, vrátane hlavného mesta Ľubľana.

Žena sa snaží dostať k autobusovej zastávke po zasneženej ceste v slovinskom meste Kočevje.
Žena sa snaží dostať k autobusovej zastávke po zasneženej ceste v slovinskom meste Kočevje.Foto: TASR/AP

Úrady vyzvali obyvateľov, aby necestovali, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Na viacerých cestách po celej krajine sa pre nepriaznivé počasie tvorili obrovské kolóny áut. Diaľnica spájajúca pobrežie Jadranského mora s Ľubľanou bola v niektorých oblastiach pre silný vietor neprejazdná.

Problémy mali aj v Chorvátsku

Podľa meteorológov by sneženie malo do utorka (24. 1.) zoslabnúť. Sneh v pondelok spôsobil dopravné komplikácie aj v susednom Chorvátsku. Pre silný vietor odstavili mnoho trajektov premávajúcich na väčšinu chorvátskych ostrovov, informovala štátna televízia HRT.

Výpadky elektriny hlásili po víkendovom hustom snežení aj v odľahlých obciach na juhu Čiernej Hory.

Územie Balkánu minulý týždeň postihli záplavy spôsobené prívalovými dažďami. Mnohé rieky a potoky zaplavili domy a poľnohospodársku pôdu a spôsobili zosuvy pôdy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet