Na hlavný obsah

Na japonskú pláž vyplavilo záhadnú guľu. Na sociálnych sieťach špekulujú, čo by to mohlo byť

Úrady účel predmetu nepoznajú.

V japonskom pobrežnom meste Hamamacu vyplavil oceán na pláž železnú guľu s priemerom 1,5 metra. Úrady upokojili obyvateľov, že nejde o výbušné zariadenie, účel predmetu ale nepoznajú. 

Na sociálnych sieťach sa objavilo množstvo špekulácií, podľa ktorých by mohlo ísť o špionážny balón, UFO či objekt spojený s japonským anime seriálom Dragon Ball, napísal v stredu (22. 2.) denník The Guardian.

Japonská polícia začala veľkú oranžovo-hnedú guľu skúmať po tom, ako si jej tento týždeň pri prechádzke všimla miestna žena. Predmet ležal v piesku len niekoľko metrov od brehu Tichého oceánu.

Policajti oblasť uzavreli a privolali expertov na výbušniny v ochranných oblekoch, aby podrobnejšie preskúmali vnútro gule pre podozrenie, že by mohlo ísť o mínu. Túto teóriu ale zavrhli po tom, ako odborníci pomocou röntgenovej technológie zistili, že predmet je dutý.

Podľa denníka The Guardian nič ani nenasvedčuje tomu, že by guľa mohla byť súčasťou špionážnych aktivít neďalekej Severnej Kórey alebo Číny.

Na povrchu gule sú dve držadlá. To naznačuje, že predmet mohol byť niekde uchytený. To viedlo niektorých k prozaickému vysvetleniu, že ide o kotviacu bóju, ktorá sa jednoducho uvoľnila a odprávala.

Bola tam mesiac

Jeden z miestnych obyvateľov, ktorý si pravidelne chodí na pláž zabehať, sa udivil nad tým, prečo sa guľa z ničoho nič dostala do centra pozornosti. „Je tam už mesiac,“ povedal dotknutej televízii NHK. „Snažil som sa s ňou pohnúť, ale nedokázal som to,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet