NHL: Tampa vyhrala, Černák s dvoma mínuskami

Colorado zdolala až po samostatných nájazdoch.

Útočník Tampy Vladislav Namestnikov skóruje do siete Colorada. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v noci na stredu (15. 2.) v NHL na ľade Colorada 4:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Slovenský obranca odohral 16:32 min, na bránku súpera vyslal štyri strely a zaznamenal dva mínusové body. O triumfe Tampy v dueli s obhajcom Stanleyho pohára rozhodol kanonier Steven Stamkos.

Hráči New Jersey uspeli na pôde Columbusu 3:2 vďaka gólu Ryana Gravesa dve sekundy pred záverečným klaksónom. Tomáš Tatar absolvoval v drese Devils 14:19 min a v druhej tretine išiel na trestnú lavicu za hákovanie.

Washington s Martinom Fehérvárym podľahol Caroline 2:3, slovenský zadák si počas takmer 17-minútového pobytu na ľade pripísal na konto dve mínusky.

Dallas prehral s Bostonom 2:3 po predĺžení. Krídelník domácich Marián Studenič strávil na ľade 9:35 min a do štatistík mu pribudla mínuska.