Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Polícia v Nebraske smrteľne postrelila muža ozbrojeného puškou

Išlo o zbraň typu AR-15.

Polícia v Nebraske smrteľne postrelila muža ozbrojeného puškou
Ilustračná snímka. Foto: Pixabay

Muž ozbrojený puškou typu AR-15 spustil v utorok (31. 1.) streľbu vo vnútri obchodu siete Target v meste Omaha v americkom štáte Nebraska, čo vyvolalo paniku medzi nakupujúcimi a zamestnancami, ktorí sa utekali skryť. Polícia po svojom príchode na miesto muža smrteľne postrelila. Informovali o tom úrady, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP.

Policajný šéf Todd Schmaderer uviedol, že muž mal pri sebe „množstvo nábojov“ a dôkazy naznačujú, že ich mnoho aj vypálil. Podľa Schmaderera ešte nie je jasné, či muž do niekoho strieľal.

Schmaderer dodal, že polícia nenašla nikoho raneného a prehľadala celý obchod, v ktorom sa podľa jeho slov ukrývalo niekoľko ľudí.

Šéf polície ešte informoval, že na tiesňovú linku 911 volalo viacero osôb a policajti prišli na miesto činu do niekoľkých minút. „Príslušníci, ktorí ako prví dorazili na miesto, vošli do budovy obchodu, konfrontovali podozrivého a zastrelili ho. Mal pri sebe pušku AR-15 a množstvo nábojov,“ povedal Schmaderer.

Hovorca polície Chris Gordon uviedol, že obchod v západnej časti mesta Omaha v utorok okolo poludnia, po správach o streľbe, zatvorili.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet