Na hlavný obsah

Prokurátor podal obžalobu na Petra Kažimíra pre trestný čin podplácania

Guvernéra NBS opätovne obvinili v rovnakej veci vlani na jeseň.

Prokurátor podal obžalobu na Petra Kažimíra pre trestný čin podplácania
Na snímke guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok (16. 2.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a exministra financií Petra Kažimíra pre trestný čin podplácania. Vyplýva to z informácií, ktoré prokuratúra zverejnila na sociálnej sieti.

„Obžaloba sa týka podozrenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s daňovými kontrolami vo viacerých obchodných spoločnostiach,“ priblížil ÚŠP.

„Trestnú vec pridelili zákonnému sudcovi na ŠTS v Pezinku. Po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Guvernéra NBS opätovne obvinili z prečinu podplácania vlani na jeseň. Po vznesení obvinenia Peter Kažimír cez svojho obhajcu Ondreja Mularčíka odkázal, že sa necíti byť vinný.

Predtým mu obvinenie zrušila Generálna prokuratúra SR. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor ÚŠP iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko