Na hlavný obsah

Zelenskyj oznámil nové sankcie proti ruskému finančnému sektoru

Cieľom je obmedziť ruské zdroje príjmov pre vedenie vojny.

Zelenskyj oznámil nové sankcie proti ruskému finančnému sektoru
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil nový súbor sankcií voči finančnému sektoru Ruska. Cieľom je obmedziť jeho zdroje príjmov pre vedenie vojny na Ukrajine. Informovala o tom agentúra DPA.

Sankcie sa týkajú zástupcov bankového sektora v Rusku, no aj Moskovskej burzy. Podľa ukrajinského lídra sú tiež základom, z ktorého môžu pri svojich sankčných opatreniach vychádzať západní spojenci Kyjeva.

„Náš štát dnes podniká nový krok v podobe sankcií proti všetkým, ktorí živia ruskú agresiu,“ povedal Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore.

Priblížil, že Ukrajina pripravuje desiaty balík sankcií a spolupracuje s partnermi na jeho posilnení. O tejto záležitosti budú hovoriť ministri zahraničných vecí krajín EÚ na pondelkovom (20. 2.) zasadnutí v Bruseli.

Zelenskyj v príhovore okrem toho bez bližších detailov povedal, že ho generáli informovali o situácii na fronte, ktorá je podľa neho „veľmi náročná“. Poukázal na boje na východe krajiny, kde podľa neho Ukrajina spôsobuje Rusku „významné straty“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet