Na hlavný obsah

Nemocnica Bory má podpísané zmluvy už so všetkými tromi zdravotnými poisťovňami

K Dôvere a Unionu sa pridala VšZP.

Nemocnica Bory má podpísané zmluvy už so všetkými tromi zdravotnými poisťovňami
Na snímke budova Nemocnice Bory. Foto: TASR

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v stredu (29. 3.) podpísala zmluvu s novou bratislavskou Nemocnicou Bory. Potvrdili to obe strany. Súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti ešte začiatkom marca.

„V záujme poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov zástupcovia VšZP a poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v stredu podpísali zmluvu pre tie typy zdravotnej starostlivosti, ktoré je nemocnica aktuálne schopná plnohodnotne zabezpečiť,“ uviedla manažérka oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne Eva Peterová.

Generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka spresnil, že podpísaná zmluva s VšZP sa týka ambulantnej starostlivosti a diagnostiky. „V ďalšom kroku by sme chceli podpisovať zmluvu na jednodňovú zdravotnú starostlivosť a stacionár,“ povedal.

Rokovania so zdravotnými poisťovňami podľa jeho slov prebiehajú aj naďalej. Vysvetlil, že nemocnica bude do konca novembra postupne zapájať ďalšie činnosti. „Keď budeme spĺňať podmienky zazmluvnenia, tak budeme žiadať jednotlivé zdravotné poisťovne o podpisy zmluvy, respektíve o podpisy dodatkov,“ dodal.

Nemocnica Bory sa oficiálne otvára vo štvrtok (30. 3.). Prvé pracoviská sa majú do prevádzky spustiť v pondelok (3. 4.). Nemocnica má mať 405 lôžok. Jej súčasťou bude okrem iného 16 operačných sál či urgentný príjem s heliportom. Poskytovať má zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách. Celkovo plánuje nemocnica zamestnať viac ako 1 500 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny