Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Nemocnica Bory uzavrela zmluvy so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union

So Všeobecnou zdravotnou poisťovňou ešte rokuje.

Nemocnica Bory uzavrela zmluvy so zdravotnými poisťovňami  Dôvera a Union
Na snímke Nemocnica Bory 25. novembra 2022. Foto: TASR

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, uzavrela prvé zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami (ZP) Dôvera a Union. So štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) o zazmluvnení ešte rokuje. TASR o tom informoval PR a marketingový špecialista siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Stanislav Čačko.

„Nemocnica Bory oficiálne spustí svoju prevádzku 30. marca. Dňa 15. februára sme podali žiadosť o zazmluvnenie na všetky tri zdravotné poisťovne. Už tento týždeň sme uzavreli zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňou Dôvera a Union. Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Dôvera aj Union ZP potvrdili, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti medzi nimi a novou nemocnicou platí od piatka (3. 3.). VšZP pre TASR uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

„V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko