Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Nehoda vlaku v Egypte si vyžiadala už štyri obete. Železnice sú tam zastarané

Zranenia utrpelo najmenej 23 cestujúcich.

Nehoda vlaku v Egypte si vyžiadala už štyri obete. Železnice sú tam zastarané
Vykoľajenia a nehody vlakov sú v Egypte pomerne bežným javom. Deje sa tak najmä v dôsledku nevyhovujúcej železničnej infraštruktúry. Foto: Mohamed Asad/Xinhua News/Profimedia

Počet obetí utorkovej (7. 3.) vlakovej nehody neďaleko Káhiry sa zvýšil na štyri. Zranenia utrpelo najmenej 23 cestujúcich, uviedlo v stredu (8. 3.) egyptské ministerstvo zdravotníctva. Informovala o tom agentúra AFP.

K nešťastiu došlo v guvernoráte Kaljúbíja severne od egyptského hlavného mesta Káhira. Keď osobný vlak vchádzal do stanice, nezastavil na signál „stop“, čo viedlo k vykoľajeniu lokomotívy a prvého vozňa, uviedol vo vyhlásení egyptský národný železničný úrad.

Ministerstvo zdravotníctva pôvodne informovalo o dvoch obetiach a 16 zranených osobách.

Utorková nehoda je najnovšou zo série tragických nehôd na egyptských železniciach, za ktoré môže prevažne zastaralá infraštruktúra a jej nedostatočná údržba. Egyptská vláda už v minulosti avizovala modernizáciou železničnej siete v krajine.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí prisľúbil, že všetci zodpovední za nehody na egyptských železniciach sa postavia pred súd.

Najmenej 20 ľudí zahynulo a takmer 200 osôb utrpelo zranenia v marci 2021 pri vlakovej nehode na juhu krajiny.

Najsmrteľnejšia vlaková nehoda v dejinách Egypta sa odohrala v roku 2002. V nočnom vlaku, ktorý smeroval z Káhiry do Luxoru, vypukol požiar. Nešťastie si vyžiadalo viac ako 300 obetí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet