Na hlavný obsah

Rakúska polícia je v pohotovosti. Hovorí o hrozbe teroristických útokov vo Viedni

V uliciach hliadkuje zvýšené množstvo jednotiek.

Rakúska polícia je v pohotovosti. Hovorí o hrozbe teroristických útokov vo Viedni
Ilustračná snímka. Foto: unsplash.com

Polícia vo Viedni varovala v stredu (15. 3.) pred bližšie nešpecifikovanou hrozbou teroristických útokov na náboženské objekty v rakúskej metropole, informuje agentúra APA.

„Momentálne sa v meste nachádzajú posilnené policajné jednotky so špeciálnym vybavením,“ uviedla viedenská polícia na sociálnej sieti twitter.

Dôvodom týchto opatrení má byť „bližšie nekonkretizované nebezpečenstvo útokov“ na viedenské kostoly. Krátko na to polícia spresnila, že vo Viedni aktuálne existuje hrozba islamisticky motivovaného útoku.

„Z tohto dôvodu sú na verejnosti uniformované sily polície, ktoré pozostávajú z okresných jednotiek, ako aj z jednotiek WEGA a EKO Cobra,“ dodala polícia na twitteri. Trvanie zvýšenej ochrany objektov sa doposiaľ nedalo odhadnúť, dodala.

V prípade, že by obyvateľom na konkrétnom mieste rakúskej metropoly hrozilo nebezpečenstvo, vydá ústredie krajinskej polície varovanie prostredníctvom všetkých možných kanálov.

Polícia zároveň vyzvala verejnosť, aby sa zdržala šírenia neoverených informácií a nevyhotovovala ani nešírila fotografie či videozáznamy zo súčasného policajného nasadenia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet