Na hlavný obsah

Šokujúci čin v Nemecku. Školáčky sa priznali k vražde

Telo dobodaného dievčaťa sa našlo v lese neďaleko jej domu.

Šokujúci čin v Nemecku. Školáčky sa priznali k vražde
Ilustračná snímka. Foto: unsplash.com

Dve školáčky sa v Nemecku priznali k dobodaniu 12-ročného dievčaťa na smrť, oznámila v utorok (14. 3.) polícia. Informuje o tom agentúra AFP.

„Dieťa zomrelo na následky početných bodných zranení a na stratu krvi,“ povedal prokurátor Mario Mannweiler na tlačovej konferencii v meste Koblenz. „Nič nenaznačuje spáchanie sexuálneho trestného činu“.

Obeť, známa iba ako Luise, zmizla v sobotu (11. 3.) popoludní, keď odišla z domu kamarátky blízko mesta Freudenberg v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Jej telo sa našlo nasledujúci deň v lesnatej oblasti neďaleko jej domu.

K dobodaniu sa priznali dve dievčatá vo veku 12 a 13 rokov, doplnil šéf oddelenia vrážd na polícii v Koblenzi Florian Löcker. Obe „vypovedali k tomuto prípadu a nakoniec sa k zločinu priznali“, vyhlásil Löcker.

Dievčatá sa s Luise poznali, prokuratúra však pre ich nízky vek odmietla poskytnúť ďalšie podrobnosti. Nemožno ich ani brať na trestnú zodpovednosť. V Nemecku sa začína až dovŕšením veku 14 rokov.

Vyšetrovatelia musia ešte nájsť nôž alebo nože použité pri útoku. „Je to, samozrejme, veľmi neobvyklý a šokujúci čin, dokonca aj pre nás,“ dodal Mannweiler novinárom.

Luise sa mala od kamarátky vrátiť domov pešo. Keď sa nevrátila, rodičia vyvolali v sobotu večer poplach. Do masívnej pátracej operácie sa zapojili desiatky policajtov, vrtuľník, drony a cvičené psy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet