Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vo Viedni zatkli Slováka. Obťažoval okoloidúcich a udrel policajta

Nedávno ho prepustili z väzenia.

Vo Viedni zatkli Slováka. Obťažoval okoloidúcich a udrel policajta
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Výtržníka zo Slovenska musela rakúska polícia spacifikovať v piatok (17. 3.) v popoludňajších hodinách v okrese Landstraße v centre metropoly Viedeň. Jednému z policajtov dokonca uštedril dva údery do tváre. Informovala o tom agentúra APA.

Polícia prostredníctvom svojho hovorcu Philippa Hesslingera spresnila, že 32-ročný muž krátko po 14.30 h svojím správaním obťažoval okoloidúcich a kopal do značiek.

Muž pravdepodobne pod vplyvom drog vlastným pričinením spadol na ulicu, keď pri ňom zastavila náhodne okolo jazdiaca policajná hliadka. Policajti vystúpili a okoloidúci ľudia ich informovali o správaní výtržníka.

Ten sa začal správať agresívne, keď mu policajti pomohli dostať sa na chodník. Jedného z nich udrel dvakrát do tváre a spôsobil mu také ťažké zranenia, že po jeho zatknutí ho museli zo služby uvoľniť, píše APA.

Slováka umiestnili do cely policajného zaistenia, kde zostal až do svojho vytriezvenia. Rátať môže s trestným oznámením v súvislosti s pokusom odporovať štátnej moci a ťažkému ublíženiu na tele. APA pripomína, že slovenského štátneho občana prepustili z väzenia len pred niekoľkými dňami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet