Na hlavný obsah

Predsedu najvyššieho ukrajinského súdu mali prichytiť pri braní miliónového úplatku

Razie sa uskutočnili aj u ďalších sudcov.

Predsedu najvyššieho ukrajinského súdu mali prichytiť pri braní miliónového úplatku
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

Korupciu v miliónovej výške odhalili na ukrajinskom najvyššom súde – jeho predsedu Vsevoloda Knjazeva mali prichytiť pri braní úplatku v hodnote 2,76 milióna eur. Informovala agentúra DPA v noci na utorok (16. 5.).

Národný protikorupčný úrad Ukrajiny (NABU) zverejnil fotografiu zväzkov bankoviek rozložených na pohovke, podrobnosti však bezprostredne neuviedol, napísali internetové noviny Ukrainska pravda.

Médiá v Kyjeve podľa DPA priniesli informáciu, že razie sa uskutočnili aj u ďalších sudcov najvyššieho justičného orgánu krajiny.

NABU v spolupráci so špeciálnou prokuratúrou „odhalili rozsiahlu korupciu na najvyššom súde. A to predovšetkým plán na získanie neoprávnených výhod prostredníctvom jeho vedenia a sudcov“, uvádza sa vo vyhlásení oboch orgánov bez uvedenia ďalších podrobností.

Štyridsaťtriročného Knjazeva do funkcie predsedu ukrajinského najvyššieho súdu vymenovali v októbri 2021.

Ukrajinský prezident Volodmyr Zelenskyj opakovane prisľúbil rozhodný boj proti rozsiahlej korupcii v krajine, pripomína DPA. Chce tým hlavne poukázať na pripravenosť Kyjeva na rokovania o členstve v Európskej únii (EÚ).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet