Na hlavný obsah

Kočner má na krku ďalšiu obžalobu. Tentokrát pre kauzy Donovaly a Báč

Ide o podozrenia z páchania ekonomickej trestnej činnosti.

Kočner má na krku ďalšiu obžalobu. Tentokrát pre kauzy Donovaly a Báč
Zľava obžalovaný Marian Kočner a jeho obhajca Marek Para počas pojednávania o vynesení rozsudku. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na Mariana Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč. Ide o podozrenia z páchania ekonomickej trestnej činnosti. Obžalobu podali spolu na štyri obvinené osoby. ÚŠP o tom v stredu (7. 6.) informoval na sociálnej sieti.

„Obžaloba sa týka uplatnenia nadmerných odpočtov DPH v sume prevyšujúcej osem miliónov eur súvislosti s predajom nehnuteľností v obci Donovaly medzi viacerými obchodnými spoločnosťami,“ priblížila prokuratúra na sociálnej sieti.

Okrem zločinu neodvedenia dane a poistného sa obžaloba týka aj skutku právne posúdeného ako zločin poškodzovanie veriteľa „v súvislosti s verejnou dražbou golfového areálu pri Báči, kde škoda dosahuje sumu takmer tri milióny eur“.

ŠTS eviduje podanú obžalobu. „Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici. Ten po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ priblížila pre TASR hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko