Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

SaS navrhuje na mimoriadnu schôdzu aj ochranu žien a Istanbulský dohovor

S takýmto návrhom prichádzajú Kolíková, Marcinková a Bittó Cigániková.

SaS navrhuje na mimoriadnu schôdzu aj ochranu žien a Istanbulský dohovor
Snímka z parlamentu. Foto: RTVS

Predmetom mimoriadnej schôdze parlamentu by nemal byť len návrh na odvolanie predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie, ale aj ochrana všetkých žien na Slovensku. S takýmto návrhom prichádzajú poslankyne SaS Mária Kolíková, Vladimíra Marcinková a Jana Bittó Cigániková. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Mimoriadna schôdza parlamentu by sa podľa nich mala venovať násiliu na ženách a domácemu násiliu ako vážnemu problému, ktorému na Slovensku čelíme. Navrhujú preto, aby NR SR dala súhlas na zavedenie všetkých účinných nástrojov na Slovensku na boj proti násiliu na ženách a domácemu násiliu. A to tak, ako ho ponúka Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (Istanbulský dohovor). Čiže vykonať všetky kroky potrebné na jeho ratifikáciu.

„Naším konkrétnym návrhom je nielen diskusia a odvolanie Borisa Kollára z funkcie predsedu, ale zmena pre každú ženu na Slovensku prijatím tohto dohovoru. Takto budeme navrhovať formuláciu bodov pre mimoriadnu schôdzu parlamentu,“ uvádzajú poslankyne.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko