Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Hnutie Republika predstavilo svoju kandidátnu listinu, Mazurek na poslednom mieste

Do volieb ho povedie Milan Uhrík.

Hnutie Republika predstavilo svoju kandidátnu listinu, Mazurek na poslednom mieste
Na snímke uprostred v popredí líder hnutia Republika Milan Uhrík. Foto: TASR/Jakub Kotian

Hnutie Republika povedie do predčasných parlamentných volieb jeho predseda Milan Uhrík. Dvojkou na kandidátnej listine bude Miroslav Suja, trojkou Ondrej Ďurica, štvrtý je Ján Kecskés a piaty Jozef Viktorín. Na 150. mieste bude Milan Mazurek. Prvé mená kandidátky Republika predstavila na pondelkovej (3. 7.) tlačovej konferencii.

„Náš cieľ bol ponúknuť stabilnú kandidátnu listinu, stabilný kolektív, ktorý bude schopný pracovať celé štyri roky systematicky, vytrvalo a odborne,“ vyhlásil Uhrík. Ozrejmil, že pri zostavovaní kandidátky sa snažili zohľadňovať nielen zásluhy pri práci pre hnutie, ale aj odbornosť a pripravenosť byť poslancom Národnej rady SR.

V prvej desiatke budú aj Michaela Riapošová, Marek Géci, Marián Ďuriš, Eduard Kočiš a Jana Šimová. Nasledujú Erik Nevolný, Viliam Ostrožlík, Andrej Janco a Ivana Slivková. Pätnáste až 20. miesto obsadili Peter Pukan, Marianna Chylík Riboňová, Lukáš Kopáč, Peter Súlovský, Miroslav Urban a Alica Mikitovičová.

Na 148. mieste bude Marián Andel, 149. miesto patrí Ľubomírovi Huďovi a na poslednom, 150. mieste, bude Mazurek. Ostatné mená chce hnutie zverejniť v najbližších dňoch na webe. Rovnako plánuje v blízkej dobe predstaviť odborný programu pre jednotlivé oblasti.

Uhrík dodal, že Republika je voľbou dvojitej istoty. „Prvou istotou je, že pri voľbe vlastenecké hlasy nezostanú mimo parlamentu a neprepadnú v prospech progresívcov. Druhá istota je tá, že tento tím ľudí slovenské národné záujmy nezradí a slovenských občanov nesklame,“ skonštatoval.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko