Na hlavný obsah

Slobodníkovi v rámci dohody o vine a treste navrhujú len podmienku, tvrdí Fico. Úrad špeciálnej prokuratúry reaguje

Prokurátor podal návrh na schválenie dohody o vine a treste.

Slobodníkovi v rámci dohody o vine a treste navrhujú len podmienku, tvrdí Fico. Úrad špeciálnej prokuratúry reaguje
Na snímke premiér Robert Fico. Foto: TASR

Úrad špeciálnej prokuratúry navrhuje v rámci dohody o vine a treste pre bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka podmienečný trest. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Smer-SD Robert Fico.

„Napriek tomu, že tento človek je podozrivý a obvinený zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti,“ povedal Fico. Tvrdí, že za „normálnych okolností“ by Slobodníkovi hrozilo dlhoročné väzenie. Podľa šéfa Smeru ide v tomto prípade o „podarúnok za špinavú robotu“, teda za to, že Slobodník vypovedal v mediálne známych kauzách.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 27. júna na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným B. S.,“ uviedla v reakcii hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Doplnila, že návrh sa týka troch skutkov. „Špecializovaný trestný súd o tomto podanom návrhu doposiaľ nerozhodol,“ doplnila hovorkyňa.

Fico už predtým tvrdil, že Slobodník sa stretával už od roku 2017 so šéfom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom, pričom sa stretli 10- až 15-krát. „Myslím si, že táto spolupráca bola obojstranne dôležitá, pretože Matovič získaval informácie z prostredia Policajného zboru a Slobodník si chystal novú pozíciu pre prípad, že dôjde k zmene vlády,“ skonštatoval v marci tohto roku Fico. Doplnil, že Slobodník je podozrivý z mimoriadne závažnej trestnej činnosti, ale má krytie, preto sa mu doposiaľ nič nestalo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko