Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V Južnej Kórei vyčíňajú záplavy. Hlásia desiatky obetí, mnohí museli opustiť svoje domovy

Intenzívne dažde pretrvávajú v Kórei od 9. júla.

V Južnej Kórei vyčíňajú záplavy. Hlásia desiatky obetí, mnohí museli opustiť svoje domovy
Záplavy v Južnej Kórei pretrvávajú. Foto: TASR/AP

Najmenej 40 obetí na životoch si vyžiadali silné dažde a záplavy, ktoré už deviaty deň sužujú Južnú Kóreu. Zranenia utrpelo ďalších prinajmenšom 34 ľudí, zatiaľ čo svoje domovy muselo pre výčiny počasia opustiť vyše 10-tisíc ľudí. Informujú o tom agentúry AP a DPA.

Intenzívne dažde pretrvávajú v Kórei od 9. júla. Spôsobili viacero zosuvov pôdy či dočasné výpadky elektrickej energie. Najväčšie škody úrady hlásili zo strednej a južnej časti krajiny.       

K jednému z najhorších incidentov došlo v tuneli v meste Čchongdžu v strednej časti krajiny, kde v sobotu večer v dôsledku tzv. bleskových záplav uviazlo asi 15 vozidiel. Na miesto bolo nasadených takmer 900 záchranárov, ktorí dosiaľ z tunela vytiahli 13 mŕtvych tiel a deväť živých osôb.

V celej krajine bolo poškodených alebo zničených takmer 200 domov a približne 150 ciest. Bez elektriny sa v uplynulých dňoch ocitlo 28 607 ľudí, uviedlo tamojšie ministerstvo vnútra.

Kórejská meteorologická služba naďalej očakáva silné dažde vo veľkej časti krajiny. Do utorka by podľa jej predpovede mohlo v strednej a južnej časti krajiny napadnúť až 20 centimetrov zrážok.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet