Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Americké úrady hlásia prelom v prípade rapera Tupaca Shakura. Svedka streľby obvinili z vraždy

Jeden z najpredávanejších hudobníkov americkej hiphopovej scény zomrel vo veku 25 rokov.

Americké úrady hlásia prelom v prípade rapera Tupaca Shakura. Svedka streľby obvinili z vraždy
Raper a herec Tupac Shakur. Foto: TASR/AP

Svedka streľby na amerického rapera Tupaca Shakura obvinili z vraždy. Predstavuje to prelom vo vyšetrovaní vraždy rapera, ktorého zastrelili v roku 1996 v Las Vegas. Informovala agentúra AP.

Veľká porota v Nevade obvinila Duanea Davisa (60) z vraždy, oznámili v piatok na súde prokurátori. Prokurátor Marc DiGiacomo uviedol, že veľká porota zasadala v prípade už niekoľko mesiacov. Davis podľa jeho slov nariadil smrť rapera. Obvinenia zverejnili niekoľko hodín po tom, ako Davisa v piatok zadržali v blízkosti jeho domu.

Polícia mesta Las Vegas vykonala v polovici júla raziu v dome, ktorý je s Davisom spojený.

Zhromaždili vtedy niekoľko počítačov, mobilný telefón, pevný disk, časopis Vibe s článkom o Shakurovi, niekoľko nábojov, fotografie a kópiu Davisových pamätí.

Raper Shakur sa v osudný deň viezol v aute značky BMW, keď vedľa neho na červenej zastavilo biele auto značky Cadillac a ozvala sa streľba. Shakura viackrát postrelili a o týždeň neskôr ako 25-ročný zomrel.

Davis sám vo svojich pamätiach uviedol, že v čase streľby sedel na prednom sedadle spolujazdca Cadillacu. Uviedol, že zbraň použitú počas streľby položil na zadné sedadlo, odkiaľ podľa neho padli výstrely.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet