Na hlavný obsah

Cena elektriny pre domácnosti nezdražie. Štát podpísal zmluvu so Slovenskými elektrárňami

Cena silovej zložky elektriny pre domácnosti sa nebude zvyšovať.

Cena elektriny pre domácnosti nezdražie. Štát podpísal zmluvu so Slovenskými elektrárňami
Logo Slovenských elektrární. Foto: TASR

Slovensko podpísalo zmluvu so Slovenskými elektrárňami na dodávku elektrickej energie pre domácnosti za cenu 61,20 eura za megawatthodinu aj v roku 2024. Napriek pôvodným obavám teda cena elektriny pre domácnosti nestúpne.

Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii predseda vlády SR Ľudovít Ódor, za účasti ministra hospodárstva SR Petra Dovhuna a generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčka.

„Podpísali sme so Slovenskými elektrárňami tzv. implementačnú zmluvu. Domácnosti budú môcť nakupovať elektrickú energiu (silovú zložku) od budúceho roka za nezmenenú cenu. To je, samozrejme, v týchto ťažkých časoch dobrá správa. Môžeme to urobiť najmä preto, lebo Slovensko vyrába dostatok elektrickej energie. Môžem povedať, že v súčasnosti tretí blok v Mochovciach ide na 96 %. Aj z tohto titulu je v tomto prípade možné dávať v zásade pre domácnosti plošnú pomoc,“ priblížil Ódor.

Slovenské elektrárne a ich akcionári sa dohodli s vládou na pomoci obyvateľom dodávkami elektriny pre domácnosti za zvýhodnené ceny ešte začiatkom minulého roka. Dodatok k memorandu na dodávky za zvýhodnenú cenu dohodli až do roku 2027.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika