Na hlavný obsah

Rodinný dom na východe zachvátili plamene: Požiar si vyžiadal jednu obeť

Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov.

Rodinný dom na východe zachvátili plamene: Požiar si vyžiadal jednu obeť
Na snímke vozidlo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Foto: TASR /Pavol Zachar

Jednu obeť si vyžiadal štvrtkový (28. 9.) požiar rodinného domu v obci Krivany v okrese Sabinov. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová, ohlásený bol krátko pred 1.00 h.

Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov zo Sabinova a Lipian so štyrmi kusmi hasičskej techniky, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Lipany s jedným kusom techniky.

„Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom je zasiahnutý celý interiér a časť strechy rodinného domu. Zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasebnými prácami. Požiar sa hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Po lokalizácii požiaru v objekte našli jednu osobu bez známok života. Obhliadajúci lekár konštatoval u osoby exitus,“ uviedla Knišová.

Krátko pred 5.00 h hasiči požiar zlikvidovali a následne vykonali záverečný prieskum pomocou termovíznej kamery. Z dôvodu silného zadymenia pri zásahu použili autonómne dýchacie prístroje.

„Na miesto udalosti privolali aj zisťovateľa príčin vzniku požiaru. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 20 000 eur,“ dodala Knišová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny