Na hlavný obsah

Tragédia vo Vysokých Tatrách: Poľský turista (†38) neprežil pád po vrcholom Vysokej

Udalosť nahlásil náhodný svedok.

Tragédia vo Vysokých Tatrách: Poľský turista (†38) neprežil pád po vrcholom Vysokej
Zásah záchranárov z vrtuľníka. Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Poľský turista neprežil pád pod vrcholom Vysokej vo Vysokých Tatrách. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že udalosť, ktorá sa stala počas zostupu z Korunky Vysokej, nahlásil na tiesňovú linku v piatok (29. 9.) krátko popoludní náhodný svedok.

Po približne 50-metrovom páde zostal postihnutý nehybne ležať napravo od centrálneho žľabu.

„O súčinnosť sme požiadali Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (VZZS) z Popradu, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu záchranára HZS. Toho následne spolu z lekárom vysadili pri postihnutom. Žiaľ, 38-ročný poľský turista utrpel poranenia nezlučiteľné so životom a lekár už mohol len skonštatovať smrť,“ uvádza HZS.

Medzitým požiadal prostredníctvom poľských záchranárov o pomoc aj jeho kamarát, s ktorým bol na túre. Po tragickej nehode už nevedel samostatne zostúpiť spod vrcholu. Posádka vrtuľníka vyzdvihla od nebohého Poliaka záchranára HZS a následne ho vysadila pri uviaznutom turistovi.

„Po príprave na letecký transport ho spolu s horským záchranárom evakuovali z terénu a vysadili pri Popradskom plese,“ dodáva HZS.

Telo nebohého záchranári transportovali do Starého Smokovca a odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny