Na hlavný obsah

Cristiano Ronaldo by mohol ukončiť kariéru po MS 2026

Portugalčan bude mať v čase konania MS 2026 už 41 rokov.

Cristiano Ronaldo by mohol ukončiť kariéru po MS 2026
Cristiano Ronaldo. Foto: Wikimedia Commons

Hviezdny portugalský futbalista Cristiano Ronaldo, ktorý bude v piatok (13. 10.) v Porte čeliť slovenskej futbalovej reprezentácii v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2024, by mohol ukončiť hráčsku kariéru po majstrovstvách sveta v roku 2026, ktoré sa uskutočnia v USA, Mexiku a Kanade.

Ako uviedol web španielskeho denníka Marca, už 38-ročný CR7 oznámil súčasnému saudskoarabskému zamestnávateľovi Al-Nassr, že by s ním chcel predĺžiť zmluvu do roku 2027. Vtedy by mohol dať definitívne „zbohom“ futbalovým trávnikom.

Ostrieľaný kanonier bude mať v čase konania MS 2026 už 41 rokov a vo februári 2027 oslávi 42. narodeniny, no zdá sa, že dovtedy chce pokračovať vo výkonoch na najvyššej úrovni. Moderní športovci majú v súčastnosti omnoho dlhšie kariéry ako v minulosti.

Portugalská hviezda už predtým vyjadrila túžbu odísť do futbalového dôchodku vo svojom súčasnom klube a zdá sa, že je spokojný s novým životom v Saudskej Arábii.

„Napriek svojmu veku stále milujem futbal, pretože stále rád hrám, strieľam góly, vyhrávam zápasy. Preto budem pokračovať, kým moje telo nepovie: ‚Cristiano, je koniec‘. Zatiaľ sa však cítim dobre, keďže stále pomáham tímu. Pre mňa je momentálne najdôležitejšie, že sme už na čele celkového poradia ligy,“ vyhlásil Cristiano Ronaldo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport