Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Portugalský futbalista Cancelo skritizoval špekulantov s autogramami

Ohradil sa tak voči kritike, ktorá smerovala na jeho osobu.

Portugalský futbalista Cancelo skritizoval špekulantov s autogramami
Na snímke portugalský futbalista v drese FC Barcelona Joao Cancelo. Foto: SITA/AP

Obranca portugalskej futbalovej reprezentácie Joao Cancelo sa ostro ohradil voči kritike, ktorá sa na jeho hlavu zniesla na sociálnych sieťach za kritiku na adresu lovcov autogramov.

Mnohí Portugalčana odsúdili za správanie voči mladíkom, ktorí ho denne čakajú pred tréningovým centrom španielskeho klubu FC Barcelona. Objavili sa totiž videá, na ktorých je Cancelo voči týmto osobám poriadne odmeraný. Krajný obranca však tvrdí, že väčšina z nich sú špekulanti, ktorí potom predávajú fanúšikovské predmety s jeho autogramom.

„Vzhľadom na hlúposti, ktoré sa šíria, musím povedať niekoľko vecí… Po prvé, nie sú to fanúšikovia Barcelony, sú to 20-ročné ‚deti‘, ktoré sú každý deň pred bránou tréningového centra. Zastavujú ma aj vtedy, keď som s dcérou v parku či na večeri s priateľkou. Po druhé, vždy si pýtajú autogram na kartičku alebo dres a neskôr to predávajú. A to sa opakuje každý deň, stále vidím tých istých ľudí,“ vyhlásil Cancelo.

Dvadsaťdeväťročný portugalský bek nie je prvým hráčom, ktorý bol v tejto sezóne 2023/2024 frustrovaný z „lovcov autogramov“. Manchester United bránil svojho ofenzívneho záložníka Masona Mounta po tom, ako odmietol podpísať tričká a odsúdil „organizované skupiny, ktoré blokujú autá hráčov a obťažujú ich pri príchode a odchode z práce“.

Cancelo figuruje v nominácii portugalskej reprezentácie na októbrové zápasy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku. V piatok nastúpia Portugalčania v Porte proti Slovákom, v pondelok 16. októbra budú hrať v Zenici proti domácemu výberu Bosny a Hercegoviny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport