V 25 krajinách Európskej únie vedú rebríček najdôveryhodnejších poskytovateľov spravodajstva verejnoprávne médiá. Avšak v Maďarsku je to najmenej, dôveruje im iba 25 percent ľudí.
Väčšina Maďarov získava informácie zo sociálnych sietí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Euroberometer, ktorý rozobral opozičný ľavicový denník Népszava.
Okrem Poľska a Maďarska neexistuje členská krajina Únie, kde by dôverovala verejnoprávnym médiám menej ako tretina obyvateľstva. Skonštatoval Népszava s tým, že v Maďarsku sa konzumenti správ radikálne odvrátili od médií, ktoré fungujú z verejných peňazí.
Denník informuje aj o domácom prieskume inštitútu Publicus. Podľa neho konzumenti televíznych správ z jednej tretiny sledujú stanice Maďarskej televízie, čiže dve tretiny vôbec nie. Medzi divákmi týchto médií sú v absolútnej prevahe sympatizanti vládnej strany Fidesz.
Proti vláde permanentne kritickú hlavnú spravodajskú reláciu komerčnej televízie RTL sleduje 65 percent neistých voličov a 63 percent prívržencov opozície. Vládni voliči majú z čoho vyberať aj okrem verejnoprávnej televízie – komerčná TV-2 a spravodajská HírTV sú tiež silne provládne zamerané.
Na fronte rádií je situácia iná. Vo výraznej prevahe sú stanice, ktoré patria k takzvanému Systému národnej spolupráce, v ktorom sa združuje všetko, čo vládu podporuje.
Hlavná národná stanica Kossuth Rádió má 36-percentnú počúvanosť v oblasti spravodajstva. Výrazne opozičné Klubrádio, ktorému vzali licenciu a vysiela tak na internete, dosiahne svojimi správami 12 percent poslucháčov – napísal denník Népszava.