Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pes moldavskej prezidentky pohrýzol prezidenta Rakúska, ten utrpel len malé zranenie

Na rozlúčku po stretnutí mu van der Bellen daroval aj hračku.

Pes moldavskej prezidentky pohrýzol prezidenta Rakúska, ten utrpel len malé zranenie
Vľavo stretnutie moldavskej prezidentky Maie Sanduovej a rakúskeho prezidenta Alexandra van der Bellena. Foto: TASR/AP a @vanderbellen/koláž RTVS

Pes moldavskej prezidentky Maie Sanduovej pohrýzol rakúskeho prezidenta Alexandra van der Bellena počas jeho oficiálnej piatkovej (17. 11.) návštevy Kišiňova. Prezident utrpel len malé poranenie, ktoré ošetrili náplasťou. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Psa menom Codrut si Sanduová adoptovala pred niekoľkými mesiacmi. Van der Bellena pohrýzol, keď ho chcel pohladkať.

Prezident po incidente na sociálnej sieti Instagram uviedol, že „je veľký milovník psov“ a „chápe, že toľko ľudí Codruta znervóznilo“. Na rozlúčku po stretnutí mu van der Bellen daroval aj hračku.

Van der Bellen sa stretol so Sanduovou, aby prediskutovali žiadosť Moldavska o vstup do Európskej únie. Európska komisia tento mesiac odporučila začatie formálnych rozhovorov o jeho členstve. Okrem nej sa stretol aj so slovinskou prezidentkou Natašou Pircovou Musarovou.

Nejde o prvý prípad, keď pes prezidenta niekoho pohrýzol. Pes amerického prezidenta Joea Bidena pohrýzol v septembri jedenásť ochrankárov. Útoky vtedy pripísali stresu so života v Bielom dome a odsťahovali ho k rodinným známym.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet