Na hlavný obsah

Slovenky podali na strelnici druhý najlepší výkon, v štafete napokon obsadili trinástu priečku

Na najvyšší stupienok vystúpili Nórky, druhé skončili Švédky.

Slovenky podali na strelnici druhý najlepší výkon, v štafete napokon obsadili trinástu priečku
Na archívnej snímke slovenská biatlonistka Júlia Machyniaková. Foto: www.slovenskybiatlon.sk/ Petr Slavík

Biatlonistky Nórska triumfovali v stredajšej (29. 11.) štafete na 4×6 km na podujatí Svetového pohára v Östersunde. Kvarteto Marthe Johansenová, Juni Arnekleivová, Karoline Knottenová a Ingrid Tandrevoldová malo v vo švédskom stredisku náskok 41,6 s pred Švédskom, tretie skončilo Nemecko (+47,9).

Slovenky v zložení Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Ema Kapustová a Júlia Machyniaková obsadili 13. miesto s mankom 6:42,2 na víťazky.

Nórky rozhodli o svojom triumfe až na záverečnej ôsmej streľbe, keď využili zaváhanie dovtedajšej líderky Hanny Öbergovej. Domáca biatlonistka rozhodujúci moment nezvládla, musela ísť na trestné kolo a prvé miesto prenechala nórskej finišmanke Tandrevoldovej. Najlepšie, iba so štyrmi dobíjaniami, strieľali Nemky, ale zaostávali v bežeckej stope. Piate Francúzky doplatili na jedno a šieste Češky až na tri trestné okruhy.

Machyniaková predviedla streľbu bez chýb

Mária Remeňová odštartovala slovenskú štafetu sľubne, po jednom dobíjaní na ležke bola ešte štrnásta, rovnaký strelecký výsledok mala aj na stojke a mladý tím dostala do elitnej desiatky – svojej dvojičke Zuzane Remeňovej odovzdala na desiatej pozícii s mankom 1:04 min na líderky z Francúzska.

Po troch dobíjaniach na druhom úseku klesli Slovenky na druhej odovzdávke na 13. miesto (strata 3:03 na Nórsko) a na svoj debutový štart v SP vybehla Kapustová. Predviedla veľmi dobrý výkon, v ľahu vybielila všetky terče, v stoji dobíjala iba raz a slovenský tím udržala po treťom úseku na 13. mieste s odstupom 5:02 na vedúce Švédky. Machyniaková trafila bez chyby všetkých desať terčov, podčiarkla parádny strelecký výkon Sloveniek (0+6 – druhý najlepší zo štafiet, ktoré prišli do cieľa) a dobehla trinásta z 18 štafiet.

„Výkon štafety hodnotím pozitívne, myslím si, že trináste miesto pred štartom nikto nečakal, takže určite je veľká spokojnosť. So svojím úsekom som spokojná, škoda že som musela na stojke dvakrát dobíjať, ale dnes dosť fúkalo na strelnici a aj na trati to bolo cítiť. Som vďačná, že sme skončili trináste,“ zhodnotila Zuzana Remeňová pre portál slovenskybiatlon.sk.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport