Na hlavný obsah

Famózna jazda Petry Vlhovej nestačila len na Američanku Shiffrinovú, obsadila druhé miesto

Na tretej priečke skončila Švajčiarka Holdenerová.

Famózna jazda Petry Vlhovej nestačila len na Američanku Shiffrinovú, obsadila druhé miesto
Petra Vlhova of Slovakia competes during a women's World Cup slalom skiing race Sunday, Nov. 26, 2023, in Killington, Vt. (AP Photo/Robert F. Bukaty) Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si v slalome v americkom Killingtone vyjazdila druhé miesto. Nestačila len na víťazku Mikaelu Shiffrinovú zo Spojených štátov, na ktorú v cieli stratila 33 stotín sekundy. Na treťom mieste skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová, avšak s vysokým mankom + 1,37 sekundy.

Američanka si pripísala jubilejný 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Vlhová vyrovnala svoje maximum z Killingtonu. V tomto americkom stredisku obsadila druhú priečku piatykrát v kariére a pripísala si 69. pódium vo SP.

Slovenka sa posunula na priebežné druhé miesto v bodovaní disciplíny a aj v celkovom poradí. Američanka svojím 55. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny.

V druhom kole chcela zaútočiť z priebežnej štvrtej pozície Holdenerová. Švajčiarka mala veľký náskok pred dovtedajšou líderkou Martou Rossettiovou z Talianska. Postupne však stratila rytmus, točila sa až pod bránou, ale v cieli jej to stačilo na priebežné prvé miesto.

Vlhová chytila rytmus od prvých bránok a dostala sa do správneho tempa. Bez zaváhania zvládla aj strmú časť a v cieli mala viac ako sekundový náskok nad Holdenerovou.

Dürrová mala k dobru len deväť stotín a už na druhom medzičase bola v červených číslach. Nemka mala problémy v závere a nestačilo jej to ani na pódium. Shiffrinová išla dostatočne rýchlo, zabrala na strmine a dosiahla šieste víťazstvo v Killingtone.

Prvé kolo

Po prvom kole figurovala Vlhová na treťom mieste. Na vedúcu domácu pretekárku Mikaelu Shiffrinovú stratila 28 stotín sekundy. Druhá bola Nemka Lena Dürrová (+0,19).

Menej ako pol sekundy stratili aj štvrtá Švajčiarka Wendy Holdenerová a piata Leona Popovičová z Chorvátska.

Vlhová štartovala s číslom šesť a mala pomalší úvod ako Shiffrinová. Držala však rytmus a na druhom medzičase mala takmer rovnaký čas s Američankou. V strmine sa prezentovala svojím typickým agresívnym štýlom, ale v závere stratila a zaradila sa na tretie miesto.

Domáca päťnásobná víťazka nastúpila s trojkou a od prvých bránok sa dostala do ideálneho tempa. Pred druhým medzičasom mala menšie zaváhanie, no predviedla silný záver a na Lenu Dürrovú získala dve desatiny.

Nemka predviedla dynamickú jazdu, problémy jej urobili len terénne nerovnosti. Blízko k pódiu sú aj Holdenerová a Popovičová. Ďalšie pretekárky už výrazne zaostávali, šiesta domáca Paula Moltzanová mala manko 1,21 sekundy na svoju reprezentačnú kolegyňu.

Jazda nevyšla Rakúšanke Katharine Liensbergerovej, ktorá vypadla. Slovenskej lyžiarke reprezentujúcej Česko Martine Dubovskej patrila siedma pozícia so stratou 1,26 s.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport