Na hlavný obsah

Výročie Nežnej revolúcie si uctia aj najvyšší ústavní činitelia. Na týchto miestach vystúpia Zuzana Čaputová, Peter Pellegrini a Robert Fico

V Bratislave sa uskutoční aj Koncert pre všímavých.

Výročie Nežnej revolúcie si uctia aj najvyšší ústavní činitelia. Na týchto miestach vystúpia Zuzana Čaputová, Peter Pellegrini a Robert Fico
Prezidentka Zuzana Čaputová si odkaz sviatku pripomenie pri pamätníku Brána slobody na Devíne. Foto: TASR - Kancelária prezidentky SR

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa v piatok koná viacero pietnych spomienok. Výročie Nežnej revolúcie si pripomenú aj traja najvyšší ústavní činitelia.

Prezidentka Zuzana Čaputová si odkaz sviatku pripomenie pri pamätníku Brána slobody na Devíne. Jej večerný program tvorí tradične odovzdávanie ocenenia Biela vrana, kde vystúpi aj s príhovorom k výročiu Nežnej revolúcie.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa zúčastní na pietnej spomienke pri Centrálnom pamätníku popraveným a umučeným politickým väzňom komunizmu v bratislavskej Vrakuni aj pri pamätníku Brána slobody, kde vystúpi s príhovorom. V programe má aj položenie venca k pamätníku Alexandra Dubčeka. Dubčeka si uctí aj premiér Robert Fico (Smer-SD).

Spomienku na obete komunistického režimu pri pamätníku na Devíne organizuje Konfederácia politických väzňov Slovenska. Program bude tvoriť kladenie vencov čestnou strážou, štátna hymna, prejavy hostí a hymnická pieseň.

V hlavnom meste sa v deň výročia Nežnej revolúcie uskutoční aj tradičný Koncert pre všímavých. Na Primaciálnom námestí vystúpi napríklad Michael Kocáb, ukrajinský Go_A, Jakub Pružinský. V prestávkach vystúpia s príhovormi známe osobnosti a 17 mládežníckych a študentských organizácií a iniciatív.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko