Na hlavný obsah

Muž v Paríži pri Eiffelovej veži zaútočil na okoloidúcich nožom a kladivom. Jeden človek zomrel, polícia útočníka zatkla

Útočník dobodal na smrť nemeckého turistu.

Muž v Paríži pri Eiffelovej veži zaútočil na okoloidúcich nožom a kladivom. Jeden človek zomrel, polícia útočníka zatkla
Polícia na mieste teroristického útoku, pri ktorom muž nožom a kladivom napadol okoloidúcich. Foto: Profimedia

Francúzska polícia zatkla muža, ktorý v sobotu (2. 12.) večer zaútočil na okoloidúcich v centre Paríža pri Eiffelovej veži. Útočník dobodal na smrť nemeckého turistu a dvoch ďalších zranil, uviedol francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. Informovala agentúry AP.

Polícia zneškodnila útočníka, 25-ročného francúzskeho občana, ktorý strávil štyri roky vo väzení za násilný trestný čin. Po zatknutí sa vyjadril, že ho veľmi trápi zomieranie moslimov, najmä na palestínskych územiach, a tvrdil, že Francúzsko je spolupáchateľom, uviedol minister vnútra.

„Táto osoba bola pripravená zabíjať ďalej,“ povedal Darmanin novinárom s tým, že útočník podľa všetkého kričal „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší).

Útočník napadol nemecký pár nožom, pričom muža zabil. Potom pomocou kladiva zranil ďalšie dve osoby.

Muža, ktorý sa narodil na parížskom predmestí, prepustili z väzenia po štyroch rokoch v roku 2020. Následne bol pod dohľadom a podstupoval psychiatrickú liečbu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu vyjadril sústrasť rodine Nemca zabitého pri „teroristickom útoku“ v Paríži.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet