Na hlavný obsah

Mohutný výbuch a záplavy: Na turistami vyhľadávanom súostroví vyhlásili stav núdze

Výbuch si vyžiadal desiatky zranených.

Núdzový stav vyhlásil vo štvrtok (7. 12.) na súostroví Seychely, ktoré je dovolenkovým cieľom mnohých turistov, tamojší prezident Wavel Ramkalawan.

Urobil tak v dôsledku záplav a mohutného výbuchu v sklade výbušnín, ktorý si vyžiadal desiatky zranených, informuje agentúra AFP.

Prezident tohto ostrovného štátu ležiaceho pri východnom pobreží Afriky nariadil všetkým občanom s výnimkou pracovníkov v kritickej infraštruktúre, aby zostali doma. Vo štvrtok zostanú zatvorené aj všetky školy.

Toto opatrenie má umožniť záchranným zložkám vykonať nevyhnutné práce na odstránenie následkov oboch katastrof.

K výbuchu, ktorého príčina nebola bezprostredne známa, došlo v sklade spoločnosti Civil Construction Company Ltd (CCCL) nachádzajúcom sa v priemyselnej oblasti Providence na najväčšom seychelskom ostrove Mahé.

Explózia spôsobila rozsiahle škody aj v okolí vrátane medzinárodného letiska vzdialeného štyri kilometre, píše BBC.

Konto Visit Seychelles na sociálnej sieti X uvádza, že medzinárodné letisko je napriek tomu v prevádzke a obmedzená nebola ani trajektová doprava medzi ostrovmi.

Bývalá britská kolónia Seychely pozostáva zo 115 ostrovov. Podľa údajov Svetovej banky z roku 2021 sú najbohatšou africkou krajinou podľa hrubého domáceho produktu na obyvateľa.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet