Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Rozsiahle výpadky prúdu, popadané stromy aj lavíny: Našich susedov zasiahlo husté sneženie

Rakúsko čelí výčinom počasia.

Rozsiahle výpadky prúdu, popadané stromy aj lavíny: Našich susedov zasiahlo husté sneženie
Sneženie komplikuje situáciu v Rakúsku. (Ilustračná fotografia) Foto: TASR/AP

Najmenej 20.000 domácností v Rakúsku zasiahli v nedeľu výpadky elektrickej energie, ktoré nastali v dôsledku hustého sneženia. Informuje o tom agentúra DPA.

V Štajersku na juhovýchode Rakúska sa zrútil stĺp elektrického vedenia, čo spôsobilo výpadky elektriny v niektorých častiach tejto spolkovej krajiny.

Spoločnosť Energie Steiermark, ktorá je poskytovateľom elektrickej energie v Rakúsku, hlásila poruchy v 265 elektrických staniciach. Siete mobilných operátorov v Štajersku takisto zaznamenali výpadky. Tisícky domácností boli bez elektriny aj v spolkovej krajine Horné Rakúsko na severe krajiny.  

Sneženie sa v nedeľu zmiernilo a situácia na rakúskych cestách sa zlepšila. Mnohé z nich však boli zablokované popadanými stromami. Železničná spoločnosť ÖBB uviedla, že vlaková doprava nebola ovplyvnená a prevádzka pokračuje.

Rakúske úrady upozornili na nebezpečenstvo lavín v horských oblastiach, kde v noci na nedeľu napadlo viac než pol metra snehu.

Lavína v nedeľu popoludní zasypala dve osoby v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko, píše agentúra APA. Záchranári po nich pátrajú za pomoci vrtuľníka či lavínových psov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet