Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Štrajk zamestnancov UniCredit Bank sa skončil, dosiahli dohodu s vedením

Vedenie banky hovorí o konštruktívnej spolupráci.

Štrajk zamestnancov UniCredit Bank sa skončil, dosiahli dohodu s vedením
Zamestnanci UniCredit Bank počas štrajku pred centrálou UniCredit Bank na Slovensku na Šancovej ulici v Bratislave. Foto: TASR/Pavol Zachar

Štrajk zamestnancov UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia sa skončil. Uviedla to v piatok Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR na sociálnej sieti.

„Dnes ráno opäť rokovali zástupcovia zamestnancov Základnej organizácie Odborového zväzu bánk a poisťovní v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia so zamestnávateľom. Výsledkom je dohoda, ktorá viedla k ukončeniu štrajku zamestnancov. Podrobnejšie informácie prinesieme neskôr,“ spresnili odborári.

Dohodu zástupcov zamestnancov a vedenia banky potvrdila aj hovorkyňa banky Zuzana Ďuďáková. „S potešením oznamujeme, že vďaka konštruktívnej spolupráci a otvorenej diskusii medzi stranami sa podarilo dosiahnuť konštruktívnu dohodu a dohoda ku kolektívnej zmluve smeruje na podpis,“ priblížila.

„Sme presvedčení, že otvorený a konštruktívny dialóg je kľúčom k hľadaniu riešení v záujme všetkých zamestnancov pre zachovanie dlhodobej udržateľnosti nášho obchodného modelu,“ podčiarkla Ďuďáková.

Dodala, že banka počas štrajku odborov fungovala v štandardnom režime a poskytovala všetky služby klientom. „Naši klienti sú na prvom mieste,“ uzavrela hovorkyňa.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika