Na hlavný obsah

Vodička zrazila na priechode pre chodcov ženu s dvoma deťmi

Poranenia utrpela žena a jej osemročný vnuk.

Vodička zrazila na priechode pre chodcov ženu s dvoma deťmi
Na snímke miesto dopravnej nehody. Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Dopravní policajti z Dunajskej Stredy vyšetrujú štvrtkovú (7. 12.) rannú nehodu vo Veľkom Mederi, pri ktorej vodička osobného auta zrazila na priechode pre chodcov 57-ročnú ženu a dve deti vo veku osem a päť rokov. Žena a 8-ročný chlapec utrpeli zranenia. Podľa polície do chodcov narazilo auto Hyundai i30, keď už boli za polovicou priechodu.

„Pri nehode utrpela zranenia nielen dospelá žena, ale aj jej 8-ročný vnuk. Záchranári obe osoby na mieste ošetrili a previezli do dunajskostredskej nemocnice,“ informovala o nehode polícia. Druhý vnuk nebol zranený.

Policajti vykonali v prípade 48-ročnej vodičky aj zrazenej chodkyne dychové skúšky na alkohol, ani jedna nemala pozitívny výsledok. Presné príčiny a okolnosti zrážky polícia naďalej vyšetruje.

Polícia upozorňuje vodičov, aby za zhoršených podmienok a v blízkosti priechodov pre chodcov zvýšili svoju pozornosť a predvídali. Chodcom zasa odporúča, aby sa pred vstupom na cestu aj na priechod pre chodcov riadne presvedčili, či ich vodiči vidia a reagujú na nich.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny