Na hlavný obsah

Davis Cup: Slovensko sa priblížilo k historickému postupu. Po prvom dni vedie nad Srbskom 2:0

Prvé dva body pripísali Klein a Molčan.

Davis Cup: Slovensko sa priblížilo k historickému postupu. Po prvom dni vedie nad Srbskom 2:0
Na snímke slovenský tenista Alex Molčan. Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenskí tenisti sú blízko k postupu do septembrovej skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. Po prvom dni kvalifikačného duelu v Srbsku vedú nad favorizovaným domácim tímom 2:0. O druhý bod pre slovenské farby sa na antuke v Kraljeve zaslúžil Alex Molčan, ktorý zdolal srbskú dvojku Dušana Lajoviča 4:6, 6:2, 6:0.

Lajovičovi vyšiel úvod zápasu s Molčanom, keď dvakrát prelomil podanie súpera a vybudoval si náskok 5:2. Srb mal navrch v dlhých výmenách, z forhendu dokázal zatlačiť Molčana do defenzívy. Najlepší slovenský singlista ešte znížil na 4:5, no Lajovič pri vlastnom servise dotiahol prvý set do úspešného konca.

Molčan sa rýchlo otriasol a v druhom dejstve na dvorci dominoval. Dokázal veľa vybehať, robil minimum nevynútených chýb. Po dvoch brejkoch odskočil Lajovičovi na 5:1 a vo ôsmom geme premenil po skvelom obhodení druhý setbal.

Molčan bol v laufe, v treťom sete predviedol výborný výkon a Lajovičovi uštedril „kanára“. Srbovi odplatil prehru z turnaja ATP v Hamburgu v roku 2021 a priblížil Slovensko k historickému postupu na finálový turnaj.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport