Na hlavný obsah

R. Fico: Na samite v Paríži bola bojová atmosféra podporujúca vojnu, o mieri nepadlo ani slovo

Francúzsky prezident Macron oznámil koalíciu pre dodávku rakiet na Ukrajinu.

R. Fico: Na samite v Paríži bola bojová atmosféra podporujúca vojnu, o mieri nepadlo ani slovo
Slovenský premiér Robert Fico s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Foto: TASR/AP

Premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok (26. 2.) na stretnutí európskych lídrov v Paríži potvrdil postoj vlády SR a koaličných partnerov, že nikdy nebudú súhlasiť s vyslaním slovenských vojakov do vojny na Ukrajine. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti.

„Ako sme dnes ráno v Bratislave na viacerých zasadnutiach predpokladali, v Paríži bola čisto bojová atmosféra podporujúca vojnu. Nepadlo ani slovo o mieri, čo ma osobne veľmi mrzí,“ citoval Fica tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiér pred odletom z Paríža uviedol, že stretnutie zorganizované francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom bolo diskrétne. Preto sa nemôže vyjadriť k príspevkom jednotlivých účastníkov.

„Môžem potvrdiť, že sú krajiny, ktoré sú pripravené poslať svojich vlastných vojakov na Ukrajinu. Sú krajiny, ktoré hovoria, že nikdy, medzi ne patrí aj Slovensko. Sú tiež krajiny, ktoré hovoria, že tento návrh treba zvážiť,“ povedal Fico.

Podľa vlastných slov vo svojom vystúpení na konferencii zopakoval základné pozície vlády SR. „Naša vláda je mierovo orientovaná, naša vláda odmieta pokračovanie vojny, nebudeme posielať zbrane na Ukrajinu, orientujeme sa len na civilné projekty, a čo je najpodstatnejšie, je zhoda vo vládnej koalícii, že nikdy nebudeme súhlasiť s tým, aby slovenský vojak išiel na Ukrajinu do tejto vojny,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet