Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Východné Slovensko zaznamenalo rekordne teplý zimný deň

Teplé počasie možno očakávať aj v najbližších dňoch.

Východné Slovensko zaznamenalo rekordne teplý zimný deň
Na ilustračnej snímke Slnko na oblohe. Foto: RTVS

Na Dolnom Zemplíne, v obci Veľké Trakany, namerali v utorok (27. 2.) 19,4 stupňa. „Podľa operatívnych údajov ide o najvyššiu teplotu vzduchu nameranú počas zimy na východe Slovenska,“ informuje na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„Doterajší maximálny teplotný rekord 19,2 stupňa namerali v roku 1990 na stanici Švedlár,“ dodali meteorológovia. Oznámili tiež, že počas utorka zaznamenali minimálne 19 stupňov na šiestich staniciach na východnom Slovensku.

Pokračujúci prílev veľmi teplého vzduchu pomohol prekonať i ďalšie rekordy, napríklad na letisku v Košiciach. „Doteraz najvyššia teplota zimy tam mala hodnotu 16,4 stupňa z roku 1990 a dnes tam bolo podľa operatívnych údajov až 18,1. Rekordy zimy padli aj v Tisinci, Kamenici nad Cirochou a Milhostove,“ dodal SHMÚ.

Pripomenul, že teplé počasie možno očakávať aj v najbližších dňoch. „Vo štvrtok (29. 2.) dokonca nie je vylúčené ani maximum teploty nad 20 stupňov , čím by bol ohrozený aj absolútny rekord zimy, 20,6 stupňa , nameraný v Žihárci a Hurbanove na konci februára 2019 a v Hurbanovej aj na konci februára 2021.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny