Na hlavný obsah

Na slovenský trh vstúpi nová banka. Chce získať desaťtisíce klientov

Banka je len mobilná, takže jediným nástrojom na správu financií je aplikácia.

Na slovenský trh vstúpi nová banka. Chce získať desaťtisíce klientov
Ilustračná snímka platobnej karty. Foto: Pixabay

Česká finančná skupina Partners uviedla na český trh Partners Banku. Licenciu od Českej národnej banky získala v auguste 2023.

Banka ponúka klientom tri balíčky služieb – osobný, partnerský a rodinný. Balíčky sú kombináciou bežných a sporiacich účtov, rôznych kariet a platobných možností.

Banka je len mobilná, takže jediným nástrojom na správu financií je aplikácia. Na slovenskom trhu plánuje banka svoje služby ponúkať cezhranične v budúcom roku.

Ako vysvetľuje generálny riaditeľ Partners Banky Marek Ditz, od mája bude aplikácia obsahovať aj možnosť pripojenia bežných účtov iných bánk, vrátane prehľadu a platieb, takže používateľ bude mať kompletný prehľad o svojich financiách na jednom mieste.

Od apríla spustia poradenské bankovníctvo

Ďalšou pripravovanou novinkou je spustenie poradenského bankovníctva, a to od apríla. Každý si bude môcť sám vybrať finančného poradcu podľa vlastných predstáv. V lete plánujú spustiť pilotný projekt nezabezpečených úverov a na jeseň hypotéky.

Banka plánuje v tomto roku získať 80-tisíc klientov a vklady za 395 miliónov eur. V súčasnosti otvárajú svoje služby pre existujúcich klientov českej poradenskej siete Partners, ktorí si môžu nový účet založiť u svojho poradcu.

Záujemcovia, ktorí ešte nie sú klientmi Partners, sa môžu obrátiť na poradcu alebo navštíviť jednu z pobočiek Partners. Od začiatku apríla bude k dispozícii aj možnosť otvoriť si účet online, prostredníctvom Bank ID.

Ide o aplikáciu, v rámci ktorej môže klient spravovať všetky finančné produkty. „Na jednom mieste si môže nastaviť platbu alebo získať informácie o stave svojich investícií. Aplikácia tiež klienta včas upozorní na blížiace sa výročie poistnej zmluvy, napríklad pri poistení majetku alebo auta, a priamo porovná ponuky na trhu. Klient si potom môže priamo v aplikácii dohodnúť nové poistenie s novou poisťovňou,“ vysvetlil princípy fungovania spoluzakladateľ finančnej skupiny Partners Petr Borkovec.

Česká finančná skupina Partners plánuje priniesť spomínané balíčky na slovenský trh v budúcom roku. Na slovenskom trhu pôsobí česká skupina pod značkou Simplea. Svojim klientom tu plánuje ponúknuť služby Simplea apky už v tomto roku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika