Na hlavný obsah

V Bratislavskom kraji pribúdajú vykradnuté byty a domy. Polícia vyzýva na ostražitosť

Nedávno vykradli päť bytov a domov v priebehu troch dní.

V Bratislavskom kraji pribúdajú vykradnuté byty a domy. Polícia vyzýva na ostražitosť
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

V Bratislavskom kraji pribúdajú vykradnuté byty a domy. O takomto čase pred dvomi rokmi zaznamenali 11 vlámaní, vlani 13 a teraz už 16. Zlodeji dokonca nedávno vykradli päť bytov a domov v priebehu troch dní. Polícia vyzýva na ostražitosť.

Zvýšený počet vlámaní zaznamenali policajti v Lamači, v Ružinove, v Stupave a v Ivanke pri Dunaji.

„V prípade Okresného riaditeľstva Bratislava IV policajti objasňujú dva trestné činy krádeží, ktoré sa stali na rovnakej ulici, a to Studenohorskej v rovnakom bytovom dome, len na inom poschodí. Tu si páchatelia vybrali byty, v ktorých sa dlhšiu dobu nik nenachádzal,“ ozrejmila hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

Kde pribúdajú krádeže a ako sa proti nim brániť zisťovala v Správach RTVS redaktorka Lea Hubová:

Zlodeji v priebehu posledného mesiaca ukradli z bytov veci za viac ako 27-tisíc eur. Polícia preto vyzýva obyvateľov Bratislavského kraja, aby sa mali na pozore a všímali si ľudí v okolí.

Zlodeji využívajú rôzne techniky. Ku krádežiam však prispieva aj to, ak sa susedia medzi sebou nepoznajú.

„Nenápadne stojí pred dverami, čaká, kedy niekto ide dovnútra alebo von. Pokiaľ sa ľudia nepoznajú, ľudia si nevšímajú svoje okolie, nezdravia sa dobrý deň, tak sa tí ľudia dostanú popri nevšímavých ľuďoch dovnútra,“ priblížil Peter Grečko z o. z. Bezpečné bývanie.

Polícia žiada ľudí, aby si odfotili cenné veci a spísali ich výrobné čísla. Spoločne s odborníkom sa zhodujú, že treba investovať aj do bezpečnosti dverí a zámkov.

„Aby sa neulakomili na najnižšiu cenu, pričom nevedia, aká bude kvalita. Dôležité je, že keď vidia niekoho cudzieho, aby sa ho nebáli spýtať, čo tu robí, koho hľadá, ako mu môže pomôcť,“ upovedomil Grečko.

V minulom roku bolo v Bratislavskom kraji 106 vlámaní, no pre nedostatok dôkazov sa podarilo objasniť len 23 z nich.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny