Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vznikne nová Rada vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti EÚ. Má hľadať riešenia pre regióny

Oznámil to minister investícií Richard Raši.

Vznikne nová Rada vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti EÚ. Má hľadať riešenia pre regióny
Richard Raši Foto: SITA/Milan Illík

Vznikne nová Rada vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti Európskej únie. Rada bude hľadať riešenia podporujúce rozvoj slovenských regiónov.

Oznámil to v stredu (13. 3.) pred rokovaním vlády minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši (Hlas-SD), za účasti štátneho tajomníka rezortu Michala Kaliňáka.

„Dnes predkladám na rokovanie vlády SR návrh na vytvorenie novej Rady vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti EÚ. Ide o radu s jednoduchými cieľmi, ktoré doteraz chýbali v takýchto radách, ktoré mali mať na starosti regionálny rozvoj našej krajiny. Budeme hľadať spoločné riešenia podporujúce rozvoj slovenských regiónov a zvyšovanie kvality života ich obyvateľov,“ priblížil minister investícií.

Rada sa bude podľa neho v súlade s programovým vyhlásením vlády využívať ako platforma pre permanentný dialóg vlády SR so samosprávami k aktuálnym otázkam.

„Rada sa bude venovať regionálnemu rozvoju, prosperite všetkých typov území, od mestských až po vidiecke oblasti. Bude zasadať spravidla jedenkrát za tri mesiace alebo podľa potreby, ak si to situácia bude vyžadovať,“ spresnil Raši.

„V rade bude zastúpenie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), Únie miest Slovenska (ÚMS), ako aj zastúpenie samosprávnych krajov. V rade bude aj akademická obec, zamestnávateľské združenia, zástupcovia splnomocnencov vlády – pre rómske komunity, pre občiansku spoločnosť, pre národnostné menšiny,“ dodal Raši.

„Táto rada vlády je aj o tom, aby sme opravili chyby, ktoré sme zdedili, a aby sme nastavili systém tak, ako má vyzerať a fungovať. Rada vlády bude aj sitom, cez ktorú prejdú všetky rozhodnutia predtým, ako sa zavedú do praxe, aby mali čo najlepšie dosahy na rozvoj regiónov a na ľudí,“ doplnil Kaliňák.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko