Ďalšie prekvapenie na úkor favorita sa nekonalo. Ružomberok zdolal Lipany jednoznačným výsledkom

Ružomberok sa vysokým víťazstvom postaral o historický zápis.

Na archívnej snímke gólová radosť futbalistov MFK Ružomberok. Foto: TASR - Roman Hanc

Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v utorok (2. 4.) v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu na pôde Lipian vysoko 5:0. Účastník najvyššej súťaže sa na ihrisku treťoligistu postaral o najvyššie semifinálové víťazstvo v SP v 21. storočí.

ŠK Odeva Lipany – MFK Ružomberok 0:5 (0:4)

Góly: 25., 27., 45. a 56. Gerec, 15. Hladík. ČK: 6. Bartoš (Lipany), ŽK: Micherda – Chobot. Rozhodovali: Dohál – Vitko, Zemko, 2135 divákov

Domáci sa výrazne oslabili už v šiestej minúte, keď dostal červenú kartu brankár Peter Bartoš. Vylúčený bol za tvrdý zákrok na unikajúceho Štefana Gereca, ktorý strelil neskôr štyri góly za sebou. O prvý sa postaral v 15. minúte Jan Hladík.

„Ruža“ si tak vytvorila veľmi pohodlný náskok do domácej odvety, ktorá je na programe 16. apríla. Jej súper bude v tomto zápase bez Bartoša, ktorý mal veľkú zásluhu na štvrťfinálovom víťazstve nad Skalicou (5:3 v rozstrele z 11 m po remíze 0:0 v riadnom hracom čase).