Na hlavný obsah

FOTO/VIDEO: Rušné letisko v Dubaji zaplavila voda. Spojené arabské emiráty zasiahli silné búrky

Miestne média označili silný dážď za "historickú udalosť".

FOTO/VIDEO: Rušné letisko v Dubaji zaplavila voda. Spojené arabské emiráty zasiahli silné búrky
Foto: TASR/AP

Silné búrky sa v utorok prehnali Spojenými arabskými emirátmi (SAE). Prudký lejak v priebehu niekoľkých hodín zaplavil úseky diaľnic, ulice a rušné letisko v Dubaji. Informuje o tom agentúra AP.

Miestne média označili silný dážď za „historickú poveternostnú udalosť“, ktorá prekonala „všetko, čo v krajine zdokumentovali od začiatku meteorologických meraní v roku 1949“.

Búrky zasiahli Dubaj v noci na utorok (16. 4.), pričom sa zintenzívnili v utorok o 9.00 h miestneho času a počas dňa neutíchali. Miestne meteorologické úrady v utorok večer uviedli, že za uplynulých 24 hodín spadlo v meste viac ako 142 milimetrov zrážok.

Na Medzinárodnom letisku Dubaj, ktoré je z pohľadu medzinárodnej dopravy najrušnejšie na svete, spadne za rok v priemere 94,7 milimetra zrážok, pripomína AP.

Letisko bolo v utorok večer pre záplavy nútené pozastaviť prílety. Narušená bola aj prevádzka dubajského metra, keď voda zaplavila stanice:

Niektoré školy v SAE pre búrky zatvorili a štátnym zamestnancom odporučili, aby pracovali z domu. Miestne úrady vyslali do ulíc a na diaľnice cisterny na odčerpanie vody.

Polícia v emiráte Rás al-Chajmá na severe krajiny informovala o smrti 70-ročného muža, ktorého vozidlo strhla záplavová voda. Najviac zrážok, 145 milimetrov, spadlo v utorok v emiráte Fudžajra na východnom pobreží SAE.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je image-4-1150x224.png

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet