Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Hlas-SD nevymení post predsedu parlamentu za nič iné. R. Raši, ktorý sa ním má stať, dôvod na zmenu nevidí

R. Rašiho chcú za predsedu NR SR zvoliť po eurovoľbách.

Hlas-SD nevymení post predsedu parlamentu za nič iné. R. Raši, ktorý sa ním má stať, dôvod na zmenu nevidí
Na snímke Richard Raši (Hlas-SD). Foto: TASR/Jaroslav Novák

Koaličný Hlas-SD by nevymenil stoličku predsedu Národnej rady (NR) SR za niečo iné. Strana o tom neuvažuje. Pred rokovaním vlády to uviedol minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) s tým, že platí koaličná zmluva na základe výsledkov parlamentných volieb.

„Nevidíme jediný dôvod na to, aby sa to akokoľvek menilo,“ podotkol Raši, ktorý sa má stať novým šéfom parlamentu po tom, čo bol Peter Pellegrini (Hlas-SD) zvolený za prezidenta.

K jeho zvoleniu na post predsedu NR SR podľa Rašiho dôjde po júnových eurovoľbách a inaugurácii prezidenta. „Na to, aby som sa tam dostal, by ma musel niekto zvoliť. Andrej Danko (SNS) má zrejme na to iný názor,“ skonštatoval Raši.

Doplnil, že jeho zvolenie bude teda záležať od výsledku Danka v eurovoľbách. Ak bude výsledok pre Danka pozitívny, bude to ešte záležať od jeho rozhodnutia či do Európskeho parlamentu nastúpi.

Hlas-SD názor R. Fica nezastáva

Premiér Robert Fico (Smer-SD) počas víkendu vyhlásil, že „trojička“ v podobe prezidenta Pellegriniho, jeho na poste premiéra a lídra SNS Danka ako šéfa NR SR by poukazovala na stabilitu vládnej koalície. Rešpektuje však, že post patrí podľa platnej koaličnej zmluvy Hlasu-SD.

Hlas-SD na vyjadrenie reagoval, že Ficov názor nezastáva. Podpredseda strany a minister práce Erik Tomáš v pondelok (15. 4.) informoval, že kandidátom strany na post predsedu NR SR bude Raši.

Danko už po voľbách prezidenta hovoril, že SNS je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa po prezidentských voľbách zásadne mení politická mapa.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko