Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V Nemecku zadržali trojicu tínedžerov pre podozrenia z prípravy teroristického útoku

Súd vydal zatykač na 15 až 16-ročné osoby.

V Nemecku zadržali trojicu tínedžerov pre podozrenia z prípravy teroristického útoku
Ilustračná snímka. Foto: unsplash.com

Okresný súd v Düsseldorfe v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vydal zatykač na tri mladistvé osoby vo veku 15 a 16 rokov pre podozrenie, že pripravovali islamisticky motivovaný teroristický útok. Tínedžerov vzali do vyšetrovacej väzby, uviedla v piatok (12. 4.) agentúra DPA s odvolaním sa na düsseldorfskú prokuratúru.

Súd v Düsseldorfe na nich vydal zatykače už počas veľkonočného víkendu na žiadosť Ústredia pre stíhanie terorizmu. Podľa vyšetrovateľov sa tínedžeri chystali spáchať trestný čin vraždy a zabitia v súbehu s prípravou závažného násilného činu, ktorý by ohrozil štát.

Podľa denníka Bild sú mladí ľudia prívržencami tzv. Islamského štátu (IS). Ich cieľom bolo zaútočiť nožmi a zápalnými fľašami na kresťanov v kostoloch a policajtov na policajných staniciach.

O svojich plánoch diskutovali v súkromnom čete. Hoci nemali konkrétny plán kedy a kde teroristický útok zrealizujú, bezpečnostné zložky videli v ich konaní hrozbu.

Vlani v novembri zatkli v Severnom Porýní-Vestfálsku a Brandenbursku pre podozrenie z terorizmu dvoch tínedžerov, ktorí sympatizovali s IS a plánovali útok s použitím auta na vianočný trh, pripomína DPA.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je image-4-1150x224.png

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet