Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V ringu si zmerajú sily legenda boxu a youtuber: Mike Tyson a Jake Paul budú bojovať v profesionálnom zápase

Zápas v ťažkej váhe je na program 20. júla v Dallase.

V ringu si zmerajú sily legenda boxu a youtuber: Mike Tyson a Jake Paul budú bojovať v profesionálnom zápase
Legendárny boxer Mike Tyson. Foto: SITA/AP

Zápas bývalého boxerského šampióna v ťažkej váhe Mikea Tysona a známeho youtubera Jakea Paula bude klasifikovaný ako profesionálny duel. V pondelok (29. 4.) to oznámil promotér stretnutia. Zápas v ťažkej váhe je na program 20. júla v Dallase.

Duel sa uskutoční na osem dvojminútových kôl a naživo ho budú vysielať na Netflixe. Výsledok sa započíta do rekordu Tysona, ktorý svoj posledný oficiálny zápas prehral v roku 2005. Najmladší svetový šampión v histórii superťažkej hmotnostnej kategórie ukončil kariéru s bilanciou 50-6 po tom, ako prehral s Kevinom McBrideom.

Vzhľadom na vekový rozdiel medzi bojovníkmi boli obavy, či bude môcť by zápas schválený viac ako len exhibícia. Paul má 27 rokov a Tyson oslávi 30. júna už 58 rokov. Pripomenula agentúra AFP.

„Mike Tyson chcel, aby to bol profesionálny zápas a aj Netflix mal o to veľký záujem. Tak som súhlasil, aby to bol profesionálny zápas. Víťaz berie všetko,“ napísal Paul na sociálnej sieti X (predtým Twitter).

Zápas sa uskutoční na štadióne AT&T v texaskom Arlingtone, ktorý má kapacitu 80-tisíc miest a hrá na ňom Dallas Cowboys v NFL.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport