Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vicepremiér sa neobáva o peniaze z eurofondov, s Komisiou rokujú

Peter Kmec to povedal po rokovaní vlády.

Vicepremiér sa neobáva o peniaze z eurofondov, s Komisiou rokujú
Na snímke podpredseda vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by Európska komisia (EK) mala Slovensku pozastaviť čerpanie eurofondov alebo financií z plánu obnovy.

Spôsob zabezpečenia finančných záujmov EÚ po zrušení špeciálnej prokuratúry či zavedenie finančných limitov do štátneho rozpočtu sú odborné otázky, o ktorých sa v súčasnosti rokuje, uviedol v stredu (17. 4.) po rokovaní vlády vicepremiér pre plán obnovy a eurofondy Peter Kmec (Hlas-SD).

„Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali prísť o nejaké peniaze. Momentálne intenzívne komunikujeme o tých otvorených otázkach, na ktoré sa Komisia pýta. Takže zatiaľ Komisia nejakým spôsobom nenaznačuje, že by o nejaké peniaze Slovensko malo prísť,“ uviedol Kmec.

Vicepremiér dodal, že zrušenie špeciálnej prokuratúry nebolo napadnuté ani Ústavným súdom SR a nenapáda ho ani Európska komisia. S Komisiou vláda v súčasnosti diskutuje o organizácii Generálnej prokuratúry SR, ktorá má zabezpečiť ochranu finančných záujmov EÚ.

„Ide o odborné záležitosti a ja si myslím, že je zbytočné, ak budeme vnášať do toho politiku a ohrozovať tieto finančné zdroje, ktoré by mali ísť do regiónov a k občanom,“ uviedol Kmec. Podobná je podľa neho aj diskusia o výdavkových limitoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika