Na hlavný obsah

VIDEO: Pád lavíny vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku si vyžiadal niekoľko obetí. Jednu osobu našli zranenú

Švajčiarske úrady pred lavínovým nebezpečenstvom varovali.

Tri telá vytiahli zo snehu niekoľko hodín po páde lavíny v lyžiarskom stredisku Zermatt v južnom Švajčiarsku. Štvrtú osobu našli zranenú, oznámila miestna polícia. Informovala o tom agentúra DPA.

Masy snehu sa zosunuli v oblasti Riffelberg mimo vyznačených a kontrolovaných tratí, kde sa skúsení lyžiari pohybujú v hlbokom snehu, uviedol predtým hovorca polície kantónu Valais (Wallis).

Lavína bola podľa neho veľmi veľká, čomu zodpovedala aj plocha pátrania a počet policajtov a záchranárov, ktorí sa doň zapojili aj s pomocou vrtuľníkov a pátracích psov.

Švajčiarske úrady v pondelok (1. 4.) ráno varovali pred vysokým nebezpečenstvom lavín. Vysoké riziko zosuvu platilo aj v rakúskom Tirolsku a v talianskom Južnom Tirolsku. Dôvodom bolo veľa nového snehu a vietor dosahujúci miestami silu orkánu.

Vo Švajčiarsku počas uplynulej zimnej sezóny, do konca marca, zahynulo pri 12 lavínach 14 ľudí. Pred troma týždňami zomreli neďaleko Zermattu šiesti skialpinisti, ktorí sa v zlom počasí nedokázali dostať do bezpečia a zamrzli.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet